ANGERJAFESTIVAL 2019 (13.09.-15.09.2019)

13.09.-15.09.2019 toimub I Võrtsjärve Angerjafestival eesmärgiga tutvustada Võrtsjärve, kui põnevat toidupiirkonda. Saab näha ja tundma õppida kohalike kalurite traditsioone kalaroogade valmistamisel. Lisame vürtsi maailma maitsete tutvustamisega, sest angerjas on au sees nii Rootsis, Inglismaal, Hollandis kui ka kaugel Aasias.

Angerjas on vaieldamatult Võrtsjärve kõige tuntum elanik. Aastakümneid on see kala olnud kohalike kalurite üks olulisi elatusallikaid ja samas Eestimaise kalavaliku üks suurimaid delikatesse.

FESTIVALI KESKUSE ASUKOHT ON MUUTUNUD ILMAOLUDE TÕTTU! OOTAME TEID OIU SADAMA TERRITOORIUMIL!

Vabandame ebamugavuste pärast!

Sündmuse peakorraldaja on Võrtsjärve Külastuskeskus, abiks Võrtsjärve Kalanduspiirkond, piirkonna kalurid ja Kalateabekeskus.

Pääs festivali keskuse territooriumile on tasuta. Enamik festivali programmist on osalejatele tasuta, kui ei ole märgitud teisiti!

Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi. Info telefonil 5066426.

AJAKAVA

I PÄEV (13.09)

Esimese päeva pühendame noortele Jõesuus, kui mitme Eesti tippkoka juhendamisel toimuvad õpitoad, kus osalevad eelregistreerimisega koolinoorte rühmad. Jagame Köögikoolis õpetust ca 150 noorele.

II ja III PÄEV (14–15.09)

FESTIVALI TEINE PÄEV (14.09 | 10–00). Laupäevased õpitoad toimuvad Oiu sadama territooriumil, Kiviranna puhkemajas, Viinakingu talus ja Valma külamajas. Osad õpitoad eelregistreerimisega! Kalakokk Tauno Laasik juhendab angerjaroogade valmistamist Oiu sadamas.

FESTIVALI KOLMAS PÄEV (15.09 | 10–19). Toimuvad õpitoad Oiul ja Viinakingu talus. Festivali keskuses (NB! Oiul) leiab aset hobikokkade võistlus ning Valma külamaja aidakatuse all toimub Jaan Tätte kontsert, algusega kell 17.00 (Pilet 6€ Peatselt saadaval!) Pärast kontserdit saadame teele Angerjaema, mis on valmistatud Võrtsjärve roost.

LAUPÄEVAL ja PÜHAPÄEVAL on festivali keskuses avatud tänavakohvikud, toimuvad kala- ja paadilaat ning põnevad meisterdamised lastele. Jutte vestab angerjateadlane Priit Bernotas. Angerjakunstituba viib läbi Ave Nahkur. NB! Festivali keskuse asukoht on ilmaolude tõttu muutunud! Festivali keskus kolis Oiu Sadama terriitooriumile, kus on paremad võimaluse varjuda katuste alla. Vana Vetevaim otsustas angerja pidustused veidi tuulisemaks ja tormisemaks teha - aga see meid ei heiduta! Ootame teid külla Oiu Sadama territooriumil.

LAADAL OSALEMISEKS KIRJUTA:

info@vortsjarv.com või helista 50 66 426

programm_a3_uus
Võta ühendust